Державне підприємство
Фастівське
лісове господарство
засноване в 1831 році

Новина

Новини
< Попередня новина

14.11.2019 15:59 - давність новини: 317 дн.


Відведення лісосік

Одним з важливих завдань лісівників підвищення стійкості та
продуктивності деревостанів, збереження біорізноманіття лісів, їх
оздоровлення і посилення захисних, санітарно-гігієнічних,
оздоровчих та інших функцій. Для підтримання лісів у належному стані проводяться рубки формування та оздоровлення лісів.
Для проведення зазначених видів рубок спочатку необхідно виконати ряд робіт, а отже сформувати план-графік відведення лісосік у рубки.
Аналізуючи матеріали лісовпорядкування та матеріали обстеження, що проводяться постійними лісокористувачами та власниками лісів, планується обсяг робіт та визначаються площі, що мають першочергово увійти до лісосічного фонду. При огляді вибраних ділянок визначається доцільність проведення запланованих заходів. Встановлюються візири та за допомогою системи координат визначається площа ділянки. Для швидкого і чіткого визначення меж ділянок і побудови планів-схем використовується геодезичне обладнання GNSS South S750-G2. В даний прилад вбудовано високопродуктивний GPS приймач, антена і модуль GSM/GPRS. Завдяки зовнішній антені геодезичного класу забезпечується висока точність координатних визначень в умовах реального часу, а також є можливість зберігати дані для їх пост-сеансної обробки. Раніше для цих робіт використовувався бусоль.
Відведення лісосік здійснюється в межах таксаційного виділу.
Інструментами, що використовуються при відводі лісосік, крім GNSS, є мірна вилка, використовується для вимірювання діаметра стовбурів дерев, висотомір SUUNTNO, сокира, фарба і маркери.
До речі, нещодавно стартував проєкт «Ліс у смартфоні» наразі вже шість областей України, Київська включно, підключено до політного проєкту e-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карти рубок. На сайті LK.UKRFOREST.COM ви матимете можливість ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення рубок.