Державне підприємство
Фастівське
лісове господарство
засноване в 1831 році

Новина

Новини
< Попередня новина

10.10.2019 15:24 - давність новини: 304 дн.


Ліс - не сміттєзвалище!

Останнім часом для лісівників засмічення лісів побутовими відходами перетворилося у масштабну проблему, боротьба з якою стає дедалі важчою. Мешканці міста та прилеглих селищ нашого району, незважаючи на неодноразові звернення державної лісової охорони, щодо неприпустимості засмічення лісових масивів побутовими відходами, продовжують вивозити своє сміття та інший непотріб у лісові посадки, полезахисні лісові смуги.
Стихійні сміттєзвалища одна з найактуальніших проблем нашого суспільства, адже ми постійно вживаємо та використовуємо продукцію, що має декілька шарову обгортку. Практично завжди ця обгортка виготовлена зі штучних полімерних матеріалів. В свою чергу це збільшило кількість побутових відходів, ну і звісно ж призвело до масової появи стихійних несанкціонованих сміттєзвалищ і неконтрольованого викидання поодинокого сміття.
Надзвичайно прикро, що несвідомість і безкарність деяких громадян, викидаючих свої побутові відходи призводить до катастрофічних наслідків у природі
Більшість навіть не замислюється над тим які «чудові оздоби» лишає своїм нащадкам…
Нині закінчилась пора масових виїздів на природу, а купи сміття так лишились. І якщо хтось не в курсі, комунальні служби не займаються вивезенням сміття з лісу, це робиться виключно спільними зусиллями лісової охорони та сумлінних громадян.
Так, кінцева зупинка рейсового автобусу №2 «Унава» та прилеглий лісовий масив постійно перетворюється на смітник, та дякуючи ГО «ZUF» у співпраці з лісівниками було здійснено прибирання вказаної території. Ми щиро вдячні за таку співпрацю і вашу небайдужість до природи!
Крім цього майстри лісу повсякчас прибирають ввірені їм ділянки лісу та лісосмуги вздовж доріг.
Доречі ст.73 КУпАП за засмічення лісів відходами передбачений штраф на громадян від двадцяти п’яти (425грн) до п’ятдесяти (850 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятдесяти (850грн) до ста(1700грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
А на заключення, вкотре хочеться нагадати, що саме і який саме період потрібно, щоб повністю розклалось сміття.
Отже:
Банки. Залізні банки – розкладаються за майже 10 років, скляним – потрібно більше 90, а от алюмінієві – зникнуть – всього на всього за 500 років.
Одна пальчикова батарейка, викинута у відро для сміття, забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів землі, а в лісовій зоні це територія проживання двох дерев, двох кротів, одного їжака і декількох тисяч дощових черв'яків, а період розпаду її становить понад 100 років.
Папір. Терміни його розкладу різняться. Звичайна макулатура розкладається за 2-3 роки, а вощений папір - 5 років. До речі , категорично забороняється спалювати папір разом із харчовими продуктами, оскільки в результаті можуть утворюватися діоксиди.
Вироби з дерева. Період їх розкладу майже 10 років. Значну роль у цьому процесі відіграє ступінь обробки деревини. Так, звичайні дошки зникнуть за 4 роки, а покриті фарбою - уже за 13.
Поліетилен. Періоди розпаду залежать від щільності та структури. Тонкі пакети, пластикові ємкості та пляшки розкладаються 100-200 років.
Фільтр цигаркового недопалку зчезне через 3 роки.
Цегла і бетон – 100 років.
Губки для миття посуду – 200 років.
Одноразовий підгузок – від 300 до 500 років.
Старе взуття - 10 років
Жувальна гумка – при високих температурах розкладатиметься 30 років, у холодному середовищі існуватиме сторіччями.
Наступного разу задумайтесь, перед тим як у лісі чи деінде викинути пляшку або жувальну гумку.