Державне підприємство
Фастівське
лісове господарство
засноване в 1831 році

Новина

Новини
< Попередня новина

26.03.2019 16:11 - давність новини: 1 р.


День зустрічі птахів

Весна – це час,коли все навкруги оживає, звірі прокидаються, рослини розпускаються, а пташки повертаються з теплих країв. У зв’язку із глобальним потеплінням, це час нестабільних погодних умов, і дуже часто птахи повернувшись зустрічаються з численними проблемами: нестачі корму, бо комахи ще не прокинулись, раптові снігопади та часті буревії, від яких ніде укритись. Тож пернаті друзі потребують від нас підтримки та допомоги.
Чудовий спосіб допомогти – розвісити шпаківні. Шпакі́вня чи шпаківни́ця — штучним чином створене пташине гніздо, яке можуть заселити шпаки, стрижі, синиці, плиски, ластівки, мухоловки, сови, горобці. Часто, окрім птахів в шпаківні селяться паперові оси, дикі бджоли та інші комахи.
Шпаківні здавна використовувались, як спосіб оселити птахів в молодих лісах, садках для боротьби з шкідниками. Один виводок малих шпаківнят майже за тиждень здатний з’їсти близько 1000 хрущів ти їх личинок!
Чудова традиція розвішувати шпаківні сягає ще 16 століття. Виготовлялися вони з глини та дерева. На жаль нині цей звичай зустрічається рідко. 
Вихованці Дорогинського та Снітинського учнівських лісництв для підтримання традицій щороку взимку починають виготовлення шпаківень, метою їх кропіткої праці є охорона, поширення і збільшення чисельності та видового різноманіття перелітних птахів.
Навесні дітки разом із лісівниками проводять акцію «День зустрічі птахів». Під час заходу вихованцям вкотре розповіли про про сезонні явища у природі і в житті птахів, про розвиток гуманного ставлення до пернатих, та нагадали про відповідальнысть, яку несе кожен з нас, за стан оточуючого природного середовища.