Державне підприємство
Фастівське
лісове господарство
засноване в 1831 році

Новина

Новини
< Попередня новина

10.06.2020 14:22 - давність новини: 229 дн.


зміни у природі, вимагають активних дій.

Зимові та весняні температурні режими цього року б’ють усі світові рекорди. Глобальне потепління призводить до низки проблем з якими зітнулися лісівники, одна з них - лісові пожежі. Саме пожежі впливають на тепловий режим ґрунту, забруднення поверхневих і підземних вод, через що, дерева не отримують необхідну кількість поживних речовин, що призводить до більшої їх уразливості різними патогенами та шкідниками.

Також підвищення температурного режиму зумовлює переміщення та зміну кліматичних зон.  Так, за останні роки степова зона практично змістилася до Києва, а отже при створенні лісу лісівники мають думати про створення стійких лісових насаджень. Аби ліси справді виростали високопродуктивними, їх формацію потрібно починати з лісових розсадників, де вирощують майбутні дерева. Державне підприємство «ДП «Фастівський лісгосп» цього року на лісових розсадниках висіяло 21,3 кг насіння шпилькових порід. Основну більшість (14,2 кг) становить сосна звичайна, оскільки є основною лісоутворюючою породою нашого регіону, інші це - ялиця біла, модрина європейська, ялина звичайна. А ще восени минулого року було висіяно 250 кг дуба звичайного, та 7 кг липи серцелистої.

 При створенні молодого лісу особливу увагу приділяють створенню саме мішаних лісових культур, адже лише так можливо протистояти змінам клімату і створити високоякісні насадження. До речі у 2020 році  було висаджено 61 га лісових культур, а це  300 тис.шт. власно вирощених сіянців.

Враховуючи  неймовірно швидкі темпи змін у природі, лісівникам доводиться так само швидко реагувати та приймати важливі рішення, аби ліси витримали такі кліматичні навантаження і не втрачали своїх функціональних властивостей.