Державне підприємство
Фастівське
лісове господарство
засноване в 1831 році

Новина

Новини
< Попередня новина

3.05.2019 14:26 - давність новини: 1 р.


Мінералізовані смуги

З встановленням теплої погоди збільшується клас пожежної небезпеки. Лісогосподарськими підприємствами докладаються величезні зусилля та кошти для запобігання та боротьби з лісовими пожежами. Розробляються цілі комплекси превентивних заходів. 
Одні направлені на попередження, інші на боротьбу із загоряннями у лісі та недопущення їх розповсюдження. Неабияку роль у цьому відіграють мінералізовані смуги. 
Мінералізована смуга - це ділянка території, з якої ґрунтообробними механізмами видалено наземні горючі матеріали. Ширина смуги повинна бути удвічі більше від можливої висоти полум'я низової пожежі. Або іншими словами це штучно створений протипожежний бар’єр .
Створюються мінералізовані смуги механізовано. Трактором з навісним інвентарем проводиться обробіток грунту на певну ширину. Мінеральний шар грунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі цього присипаються землею. Така смуга перешкоджає поширенню низових пожеж. 
Цього року по ДП «Фастівський лісгосп» створено 55 км. мінералізованих смуг.
Проведено догляд за вже існуючими мінералізованими смугами в обсязі 160 км.
Мінералізовані смуги у поєднанні з іншими превентивними заходами дозволяють уникнути поширення лісової пожежі на великі території. 
Водночас хочеться зауважити, що ліс не буде горіти, коли кожен, хто відпочиває у лісі буде поводитись там як людина!