Державне підприємство
Фастівське
лісове господарство
засноване в 1831 році

Новина

Новини
< Попередня новина

13.05.2019 10:17 - давність новини: 1 р.


Ліс починається з насінини

 Висадивши лісові культури, настав час висіяти зібране взимку насіння у розсадники. Основною функцією насіння є утворення біологічно стійких молодих рослин, з яких надалі виросте могутній здоровий ліс. 
Перед висівом, насіння проходить обробіток мікроелементами та стимуляторами росту. У розчинах насіння замочують на 12-24 години, після чого трішки підсушують. Від грибкових захворювань і шкідників, а також запобігання вилягання сіянців та прояву інших хвороб важливо продезинфекувати насіння, для цього використовується засіб фундазол та інші препарати, що знищують бактерії.
На нашому підприємстві діє 4 лісові розсадники, спеціально обладнані для вирощування основних лісоутворюючих порід та супутніх лісових порід. На розсадниках обладнано короба, в яких вирощують деревні породи із контрольованим середовищем.
Перед висівом насіння, потрібно сформувати правильний субстрат у коробах. Для формування грунтової суміші беруть в певних пропорціях грунтову масу родючих гумусових шарів з під намету стиглого лісу, подрібнену кору сосни звичайної, та промитий річковий пісок. Усі ці компоненти перемішуються та додається суміш поживних речовин. На цей грунтовий субстрат,після висіву насіння, насипаємо знезаражений пісок шаром у 2 см.
Цього року у коробах на розсадниках висіяно майже 26 кг насіння головних лісоутворюючих порід та супутніх лісових порід. Так, сосни звичайної висіяно 15 кг, ялини європейської - 2,9 кг, ялиці білої та ялиці кавказької, модрини європейської та сосни кедрової по 1 кг кожної, а також берези повислої та липи дрібнолистої по 2 кг. 
Провівши таку доволі об’ємну роботу з висіву, потрібно докласти не менше зусиль по догляду за молодими паростками. На лісових розсадниках, де висіяно насіння, встановлено системи автоматичного поливу верхової дії та крапельного поливу. Також налагоджено своєчасне підкормлення тендітних сіянців поживними речовинами. Ми впевнені, що завдяки нашим зусиллям, ми зможемо забезпечити свої потреби у сіянцях лісових порід для лісокультурної компанії, а також для проведення доповнень вже існуючих ділянок лісових культур.
Вирощення посадкового матеріалу з насінини, це надзвичайно кропітка праця і від кожної дії, залежатиме на скільки здоровий та якісний виросте наш ліс.