Державне підприємство
Фастівське
лісове господарство
засноване в 1831 році

Новина

Новини
< Попередня новина

5.03.2018 11:36 - давність новини: 289 дн.


Без проведення рубок догляду, якісний ліс виростити неможливо

Вирощуючи ліси, лісівники бажають отримати від них якнайбільше користі, в тому числі і якісну деревину. Потрібно визнати той факт, що без проведення рубок догляду, ліс виростити неможливо. Якщо лісівники не проводитимуть лісогосподарські заходи, то він перетвориться в «дикий ліс», або буде знищений хворобами і шкідниками, по крайній мірі якісної деревини точно не буде.
Тому, з метою забезпечення сприятливих умов для насаджень головних порід, на підставі матеріалів лісовпорядкування, насамперед проводяться планові рубки, тобто рубки формування та оздоровлення лісів: освітлення, прочищення, прорідження та прохідні рубки, під час яких прибираються другорядні породи, відсталі у рості дерева, екземпляри з кривими стовбурами і формується насадження бажаного складу і необхідної повноти.
Якщо ліс пошкоджується хворобами, шкідниками та негативними природними факторами, то згідно нової редакції Санітарних правил в лісах України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 р. №756, спеціальною комісією у складі представників лісопатологічної служби Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Київлісозахист», спеціалістів лісгоспу та за участі голів сільських або селищних рад,  проводяться рекогносцинувальні обстеження таких насаджень і відповідно до їх висновків призначаються заходи з поліпшення санітарного стану лісів, тобто санітарні рубки. В разі пошкоджень окремих дерев або групи дерев, проводяться вибіркові санітарні рубки, які шляхом вилучення з ділянки сухостійних, усихаючих, сильно ослаблених, пошкоджених шкідниками чи природними стихіями дерев запобігають поширенню осередків шкідників і хвороб лісу.
В тих випадках, коли цілі ділянки лісу піддаються впливу вищезгаданих чинників, а патологічні процеси набувають характеру незворотних змін і вибірковими санітарними рубками не буде досягнуто позитивного результату, тоді до складу вищезгаданої комісії долучаються представники Київського та по місту Києву лісового та мисливського господарства і відповідно до висновків комісії, призначається суцільна санітарна рубка.
Після досягнення стиглого віку (для сосни – 81 – 101 рік, для дуба – 120 - 140 років), доглянутий здоровий ліс призначається у рубку головного користування. Підставою для проведення таких рубок є розрахункова лісосіка, яка затверджується, відповідно до Наказу Міністерства екології та природних ресурсів України.
Тобто, всі рубки в державному лісовому господарстві проводяться у правовому полі, згідно чинного законодавства і відповідно до матеріалів лісовпорядкування.
З інформацією про видачу спеціальних дозволів (лісорубних квитків) на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування, рубок формування та оздоровлення лісів та інших рубок, пов’язаних і не пов’язаних з веденням лісового господарства по ДП «Фастівський лісгосп» можна ознайомитися на сайті лісгоспу (https://fastivlis.net/golovna)